פירמידת הסמארטפון

המלצה למינון הצריכה של הפונקציות השונות בסמארטפון (בדומה לפרמידת המזון)
 

הסבר על פירמידת השימוש בסמרטפון (מהגרוע ביותר לפחות גרוע):
  1. רשתות חברתיות- הכי גרועות, פוגעות בבסיסי האנושיות שלנו, כיוון שמהוות תחליף לעולם האמיתי, מדללות את הזמן ליצירת קשרים חברתיים אמיתיים, וקל להתבלבל ולחשוב ששימוש ברשת החברתית מהווה פעילות חברתית אמיתית, מה שכמובן רחוק מאוד מהאמת. משחקי מחשב- ממש לא תמימים כמו שהם נראים, ובעיקר לא משחקי רשת. מפתחי המשחקים משקיעים הון כדי ללמוד על ההתפתות המוחית של נערים במטרה לגרום לנערים להתמכר אליהם כמה שיותר. החשיבה היא עד הרמה הקטנה ביותר של מהירות הלחיצה על המקש. Adam Alter מסביר בצורה זאת בצורה בהירה ביותר בספר : Irresistible: The Rise of Addictive Technology and the Business of Keeping Us Hooked. (ליחצו על הקישור להורדת הספר).
  2. שיטוט ביוטיוב- סרטון רודף סרטון, מבזבז זמן וגם אולי ברור היכן התחלת לא ברור כלל לאיזה סרטון תגיע...
  3. סדרות- המון פרקים לכל עונה ויש מספר עונות ככה שנהפכים לקהל שבוי לכל העונה ואח"כ לכל העונות שיכולות להסתכם בשבועיים רצופים(24 שעות כל יום) של צפייה.
  4. סרט- לפחות יש התחלה אמצע וסוף, וכמה סרטים כבר אפשר לראות רצוף?
  5. שימוש באפליקציות טכניות, כוויז ,בנק וכדומה- פחות מזיק אבל מדלל את זמן המפגש האנושי, למשל בפנייה לאנשים לשאול איך להגיע למקום מסויים וכדומה.
  6. דיבור בטלפון-  יותר אנושי, שומעים קול של אדם בצד השני, איזושהי תקשורת אמיתית, בשיחת ווידאו יש גם ראיית האדם האחר שקרוב לאינטראקציה האנושית.
 
Coi בניית אתרים
דף הבית