כפסיכולוג העובד שנים רבות בבתי ספר ותיכונים, אני רואה מקרוב את השינוי שחל בעקבות השימוש בסמארטפון. שאולי ניתן לסכם אותו בילדים שעסוקים במסכים ומגרשי משחקים נטושים

מחקרים רבים תומכים במה שכולנו מרגישים ויודעים שלשימוש בסמארטפון יש גם צדדים שליליים. רוב האנשים חושבים מיד על ילדים שנחשפים לפורנוגרפיה, דבר שהוביל להקמת הפורום הדיגיטאלי שמנסה לקדם דרכים להגנה על ילדים, אבל... עם כל הדאגה לנושאים הללו, מתברר שיש משהו שמדאיג אפילו יותר! המחקרים מצאו ששימוש בסמארטפון, ללא קשר לתוכן השימוש פוגע בשלושה תחומים שהם בסיס האנושיות שלנו: בחירה חופשית (יוצר התמכרות), תקשורת (פוגע באינטימיות), רגש (פוגע ביכולת האמפתית).
הפסיכיאטר פרופסור יורם יובל ואנשי מקצוע נוספים צופים לילדינו עתיד עגום של חיי בדידות וניתוק, החסרים אינטימיות ורגש. האם זה העתיד שאנו מייחלים לילדינו?!

"...ילד סינטתי כבוי מול מסך שדולק, מסתכל על הרחוב איך הוא ריק, כבר שכחנו איך לשחק... סוף העולם..." (א. גפן) 
"...ילד סינטתי כבוי מול מסך שדולק, מסתכל על הרחוב איך הוא ריק,
כבר שכחנו איך לשחק... סוף העולם..." (א. גפן) 

כפסיכולוג העובד שנים רבות בבתי ספר ותיכונים, אני רואה מקרוב את השינוי שחל בעקבות השימוש בסמארטפון, שאולי ניתן לסכם אותו בילדים שעסוקים במסכים ומגרשי משחקים נטושים.


מחקרים רבים תומכים במה שכולנו מרגישים ויודעים שלשימוש בסמארטפון יש גם צדדים שליליים. רוב האנשים חושבים מיד על ילדים שנחשפים לפורנוגרפיה, דבר שהוביל להקמת הפורום הדיגיטאלי שמנסה לקדם דרכים להגנה על ילדים, אבל... עם כל הדאגה לנושאים הללו, מתברר שיש משהו שמדאיג אפילו יותר! המחקרים מצאו ששימוש בסמארטפון, ללא קשר לתוכן השימוש פוגע בשלושה תחומים שהם בסיס האנושיות שלנו: בחירה חופשית (יוצר התמכרות), תקשורת (פוגע באינטימיות), רגש (פוגע ביכולת האמפתית).

הפסיכיאטר
פרופסור יורם יובל ואנשי מקצוע נוספים צופים לילדינו עתיד עגום של חיי בדידות וניתוק, החסרים אינטימיות ורגש. האם זה העתיד שאנו מייחלים לילדינו?! Coi בניית אתרים
דף הבית